The Plastic People of the Universe – unikátní „bytový koncert“ (Horní Malá Úpa – Horský Wigwam Geronimo – pátek 15.2.2019)

By jiripichl@atlas.cz

pátek 15.2.2019
Horní Malá Úpa – Horský Wigwam Geronimo 
(začátek ve 21.00 hodin)


The Plastic People of the Universe – unikátní „bytový koncert“
(Janíček, Brabenec, Kvasnička, Judl, Babka)

Po loňském bytovém koncertě, kdy se magická atmosféra dala krájet, opět výjimečný koncert v soukromí. Dovolujeme si pozvat na ojedinělé vystoupení a setkání v obýváku za kuchyní v horách. Vloni u toho bohužel mnozí být nemohli, neboť největším nepřítelem nebyli estébáci a tajní policisté za dveřmi či novodobí autoritativní vládci a byrokratičtí úředníci, ale chřipka a omezený prostor.
 
Králové sametového podzemí. Undergroundová legenda legend. Unikátní bytový koncert a výjimečná událost s ojedinělou atmosférou, která se nemusí opakovat… Plastici se vrací ke kořenům, ale hrají i nové věci a energie z nich sálá – skladby jsou hutné, tvrdé, ucelené, ale přitom Plastikovsky nádherně temné a magické. Jediný koncert tohoto vesmírného druhu.
 
Bytový koncert v neobvyklém soukromém prostředí evokujícím atmosféru pospolitosti a ilegálních koncertů. Plastic People „v obýváku“ s neodmyslitelnými ikonami Vráťou Brabencem a Pepou Janíčkem, kteří v takovém prostředí naposledy hráli u Václava Havla. A pak zde v horách…
 
Přijďtě a dojeďte pobejt!
 
—————————–
 
Plastic People of The Universe – nejznámější česko-slovenská kapela v zahraničí, která ovlivnila historii naší i slovenské země a svým zatčením dala podnět ke vzniku Charty 77.
 
Plastici před dvěma lety částečně obměnili svoji sestavu. Do jiného uskupení odešel Kába. Stávající členové jsou – letitý kapelník Josef Janíček, lídr a většinový textař Vratislav Brabenec a bubeník Jarda Kvasnička, známý mj. z Garage. K sobě přizvali tvořivého baskytaristu Johnnyho Judla jr. a vyhledávaného kytaristu a příležitostného kuchaře Davida Babku, kteří kapele dodávají virtuozní energii. Kombinace ostřílených undergroundových stopařů Vráťi a Pepy a uhrančivých bicí Jardy tvoří magický Plastikovský sound plný temných a transcendetálních zákoutí. Kdo byl u minulého bytového koncertu ví, že je slovy nesdělitelné.
 
V roce 2018 skupina oslavila 50 let od svého založení i vystoupením v pražské Akropoli a ojedinělým bytovým koncertem v horách, který skončil až druhý den.
 
V rámci netradičně delšího koncertu zazní klasické „plastikovské“ skladby, ke slyšení budou nově zaranžované verze starých, dlouhá léta nehraných písní a rovněž novinkové skladby!
 
Objednávky a rezervace vstupenek:
geronimo@festivaltrutnov.cz
 
Kapacita omezena!
Papuče s sebou….

info: https://www.facebook.com/events/272130270380858/

Related articles